1398/6/20 چهارشنبه

حضور مدیر کل محترم دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد در جلسه شورای هماهنگی مدیران استان واحدهای تابعه وزارت اقتصاد در استان گلستان

ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت اقتصاد در روز چهارشنبه بیستم شهریورماه با حضور عبدالهی مدیرکل دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، داود طبرسا مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان در ابتدای جلسه گزارش کاملی از آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصاد کلان استان ارائه نمودند.

طبرسا گفت: درآمد سرانه استان در حدود نیمی از میانگین درآمد سرانه کشور بوده و این استان از نظر ضریب جینی نیز در رتبه‌های آخر کشور قرار دارد که نشان از توزیع نامناسب درآمد در استان دارد و با این وجود با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته، وضعیت اشتغال استان رو به بهبود بوده است.

در ادامه جلسه هر یک از مدیران دستگاه‌ها به بیان موضوعات مربوط به دستگاه اجرایی خود پرداختند که مهمترین موضوعات شامل مشکلات حقوقی و قضایی با محاکم قضایی، عدم آشنایی کافی بازپرس‌ها و قضات با موضوعات مالی و بانکی، یکجانبه‌نگری محاکم در دعاوی بانکی، عدم همکاری بانک‌های خصوصی با نظام بانکی و شورای هماهنگی بانک‌ها در استان در خصوص ارائه آمار و اطلاعات، عدم رعایت قانون حداکثر سود سپرده توسط بانک های خصوصی و خروج منابع  مالی از استان، بوده است.

در بخش پایانی جلسه عبدالهی مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن تشکر از ارائه گزارش اقتصادی گفت: برنامۀ مبارزه با تخلفات در وزارتخانه به طور جدی در حال پیگیری می‌باشد.

وی ضمن اشاره به ماده 13 قانون ارتقا سلامت اداری و ماده 92 قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص وظایف و مسئولیت‌های مدیران در نظارت و اطلاع‌رسانی موارد تخلف در زیرمجموعه، از مدیران دستگاه‌ها خواست که روابط خود با مشتریان، ارباب رجوع و همکارانشان را مدیریت نموده و مراقب تمام جوانب باشند تا زمینه و بسترهای تخلف و فساد کشف و شناسایی شود.


عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
^